Saialill

Koostisosa kirjeldus

Saialill (Calendula officinalis) on korvõieliste sugukonda saialille perekonda kuuluv üheaastane rohttaim.

Saialille looduslikuks levilaks on Euroopa. Eestis kasvatatakse kultuurtaimena. On vähenõudlik taim, mis kasvab edukalt ka poolvarjus. Saialill on armastatud lõikelill ning võib nauditavana vaasis püsida umbes nädala vältel. Kasvatatakse ka ravim- ja värvitaimena. Saialillest valmistatakse teed, tinktuuri, salvi ja õli. Saialillel on haavu parandav ja põletikuvastane toime.

Rikkalik õitsemine algab juulist ja kestab sügiseni. Saialill elab üle ka esimesed külmad ja on koos lõvilõuaga üks viimaseid õitsvaid taimi hilissügiseses aias. Eesti oludes kasvatatakse saialille üheaastase suvelillena. Kasvamiseks sobib talle igasugune muld, kuid taim on ilus ja õitseb rohkelt päikeselisel kohal ja heas mullas. Esimesed õied on kõige suuremad.

Saialille peetakse truuduse ja sümpaatia sümboliks. Räägitakse, et prantsuse daamid tegid 15. sajandil väikesi bukette võõrasemadest ja saialilledest – neid nimetati suveniirideks ja need sümboliseerisid meenutamisväärseid õnnelikke hetki. Saialill on meeldinud luuletajatele, teda mainib oma loomingus isegi William Shakespeare.

Tooted

 • 1.89 

  Extra-Firming Hand Cream, Travel Size

  Тugevdav ja taastav kätekreem, mini pakend

  Vaata toote
 • 5.49 

  Revitalizing Bath Salt

  Nahka Noorendav Vannisool

  Lisa korvi
  Vaata toote
 • 9.99 

  Eye Contour Lifting Cream Eagle Look

  Silmaümbruskreem Meestele

  Lisa korvi
  Vaata toote
 • 10.49 

  Intensive Anti-wrinkle Face Cream Bear Power

  Kortsudevastane Näokreem Meestele

  Vaata toote