Amuuri korgipuu

Koostisosa kirjeldus

Phellodéndron amurénse – amuuri korgipuu okste, tüve ja juurte koores on avastatud alkaloidid berberini ja palmatiin, aga ka kumariinid ja saponiinid. Viljadest on leitud glükosiide, alkaloidide jälgi ning küllaltki suurtes kogustes eeterlikku õli. Lehtedest on leitud askorbiinhapet. Koor – süsivesikud, alkaloidid, beeta-fütosteriin, fenoolkarboonhapped ja flavonoidid. Niine koostises on süsivesikud, saponiinid, alkaloidid, steroidid, kumariinid ja parkained. Lehtedest on leitud eeterlikku õli, alkaloide, vitamiine C ja P, kumariine, parkaineid ja flavonoide.

Amuuri korgipuu ekstrakti kasutatakse naha tugevdamiseks ja niisutamiseks. Lisaks sellele stimuleerib see kollageeni sünteesi, soodustab naha pehmet puhastamist, kaitseb nahka kahjulike mõjude ja infektsioonide eest.

Nanai rahvameditsiinis kasutatakse amuuri korgipuu värskeltkooritud niint dermatiitide ja krooniliste dermtomikooside raviks. Hiinas kasutatakse mõnede ekseemi vormide korral edukalt salve ja puudreid, mis on valmistatud amuuri korgipuust. Nanailased kasutavad korgipuu vilju salvina taime- või loomarasvaga erinevate dermatiitide, dermatomikooside, luumurdude, põletuste, külmumiste korral.

Leviala: Kaug-Ida, Primorje, Sahhalin, Kuriili saared