Sumarokovo põdrakasvatus 2013

Natura Siberica kosmeetika väljatöötajad läksid ekspeditsioonile, et leida paremaid kasulikke aineid nahahoolduseks. Venemaa ainsas põdrakasvatusest Kostromo külje alt saab kasulikku põdrapiima.

Metsikuid põtru on võimatu kodustada. Põdralehm peab lüpsjat vasikaks ja lubab ainult sellepärast end lüpsta – see on keeruline ja ohtlik protseduur.
Põtradel puudub sapipõis, mistõttu nende organismis ei toimu käärimist ja kõik kasulikud ained taimedest lähevad piima sisse. Seetõttu on põdralehm omamoodi masin, mis töötleb taimed ümber kasulikuks piimaks, mis on hüpoallergeenne ja mida nahk 100% ulatuses omastab. Vabas looduses elavad põdrad söövad rohkem kui 200 liiki metsamarju, taimi ja põõsaid: kibuvitsa, viirpuud, lodjapuud, puukoort, põõsaspaju ja paju oksi, kase ja haava lehti, erinevaid juurikaid ja seeni.

Põdrapiima koostis on ainulaadne. Selle rasvasisaldus on 14–18%, valgusisaldus kuni 10%. Selles on viis korda rohkem vitamiine, mikroelemente ja aminohappeid kui lehmapiimas. Kuna see sisaldab palju ensüüme ja valke, on piimal oluline niisutav ja vananemisvastane toime.

Põdrad söövad aastaringselt vaid vabas looduses kasvavaid värskeid taimi. Neile ei süstita antibiootikume lihtsalt profülaktika eesmärkidel ega anta kasvuhormoone, et saada kiiremini paremat piimaandi. Üldse ei stimuleerita põtrade elu kunstlikult ega sekkuta sellesse. Ja mis on tulemus? Ökoloogiliselt puhas põdrapiim!
Põdrapiima omadustel põhineb Natura Siberica uus tootesari Wild Siberica, millesse on kogutud metsiku Siberi kõige haruldasemad koostisosad.